Servis Hizmetleri

Anasayfa » Kataforez » Çözümler » Servis Hizmetleri

PERİODİK BAKIM

Kataforez sistemleri ve sistem elemanları için garanti süresince ve sonraki süreçte periodik bakım hizmeti vermekteyiz.

KONTROLLER VE TESTLER

Kataforez kaplama esnasında süreç parametrelerinin kontrolü ve takibi , kullanılan ekipmanların verimliliğinin ve güvenliğinin kontrolü için bazı testler yapılması gerekmektedir. Akafor olarak bu hizmeti sağlamaktayız.

Spock Testi : Metal tankların boya ile temas edeceği kısımların yalıtkan bir malzeme olan epoksi ile kaplanması gerekir. Bir yalıtkanın elektrik akımına karşı göstermiş olduğu dirence izolasyon direnci (yalıtım direnci) denilmektedir. Yalıtım direncinin ölçülmesi oluşabilecek elektrik kaçaklarının önüne geçilebilmesi için gereklidir.Yalıtım direncini Spock Testi ile ölçmekteyiz. Kaplama süresi 5 yılı geçmiş tanklarda periodik kontrollerin yapılması gerekmektedir.

Amper Tüketim Testi : Kaplama ile ilgili bir sorun olduğunda, problemin anotlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için her bir anoda ayrı ayrı yapılabilen testtir. Bu sayede her bir anodun bireysel verimliliği de ölçülmüş olunur. 

İyon Transfer Testi : Zaman içinde anot membranlarının iyon geçirgenliği azalmaktadır. Geçirgenliği azalan membranlar boya tankının PH dengesini sağlayamaz ve bu anot membranlarının değiştirilmesi gerekir. İyon transfer testi ile ömrü dolan anotceller tespit edilir.