Membran Konfigürasyonu

Anasayfa » Filtrasyon » TEKNOLOJİLER » Membran Konfigürasyonu

Membran teknolojimiz, ihtiyaçlarınıza göre özel olarak uyarlanmıştır

Membranlar dört temel konfigürasyonda gelir – boru şeklinde, spiral, hollow fiber ve düz levha. Her biri, hem paketlemede hem de kullanılan malzeme türlerinde, proses sıvılarında bulunan fiziksel özellikler aralığını ele almak için farklı şekilde yapılandırılır. Her konfigürasyonla birlikte gelen ve süreç ihtiyaçlarınızı etkin bir şekilde yönetmenize olanak tanıyan belirgin avantajlar vardır.

Spiral Membranlar Hakkında

Spiral membranları teknolojiyi icat edenlerden daha iyi kimse bilemez.

KMS, endüstrinin ilk spiral sargılı RO elemanını üretti. Sağlam, enerji tasarruflu ve ekonomik olup, içi boş bir çekirdeğin etrafına sarılmış düz levha membran katmanlarından ve besleme ayırıcılarından yapılmıştır. Besleme çözeltileri, elemanın bir ucundan girer, basınç altında membrandan geçirgen kanallara akar, merkezi çekirdeğe spiral şeklinde akar ve süzüntü olarak çıkar. Bu konfigürasyon, en küçük ayak izi ile en yüksek membran paketleme alanını sunar.
Çeşitli malzeme, çap ve uzunluklarda sunulan spiral membranlar, membran konfigürasyonlarının en yaygını haline gelmiştir ve deniz suyunun tuzdan arındırılması, acı su arıtımı, su yumuşatma ve organiklerin uzaklaştırılması ve su ıslahı ve yeniden kullanımında sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca süt ürünleri ve endüstriyel biyoteknoloji kullanımları için hijyenik spiraller de sunuyoruz.

Tubuler Membranlar Hakkında

Membran teknolojisi son derece zor olabilir

KMS boru şeklindeki membranların sağlam yapısı sayesinde, yüksek askıda katı maddeleri kolayca işleyebilir ve ürünü tıkamadan yüksek son nokta konsantrasyon seviyelerine yetkin ve tekrarlı bir şekilde konsantre edebilirler, bu da onları atık suların geri kazanılması ve meyve sularının arıtılması için ideal hale getirir.
Mikrofiltrasyon ve ultrafiltrasyonda mevcut olan boru şeklindeki membranlarımız, proses sıvısının membran yüzeyi boyunca süpürme hareketiyle pompalandığı teğet veya çapraz akış tasarımında çalışır. Çeşitli endüstriyel ve belediye uygulamalarına hizmet eden, kullanımı ve temizliği kolay çok çeşitli dayanıklı seçenekler sunuyoruz.

Hollow Fiber Membranlar Hakkında

En yüksek hacimlerinizi kolaylıkla ve verimlilikle işleyin

KMS içi boş fiber membranlar, dünya çapında endüstriyel su, endüstriyel atık su ve içecek işleme uygulamalarında başarıyla kullanılmaktadır ve özellikle belediye içme suyu ve atık su arıtma tesislerinin yüksek üretim taleplerine çok uygundur.
Kullanılan teknolojiye bağlı olarak,Hollow Fiber, TARGA® II HF’mizde görüldüğü gibi “içten dışa” veya güçlendirilmiş PURON membranlarımızda görüldüğü gibi “dıştan içe” akışlarla çalışabilir. Akış düzeninden bağımsız olarak, içi boş fiber membranlar, minimum alan ve enerji kullanarak büyük hacimli sıvıları filtrelemek için kompakt, uygun maliyetli bir çözüm sunar.